VANVARY hakee toimintaansa uusia aktiiveja

27.9.2022

Vanhempainyhdistysten toiminta on Korona-ajan jälkeen hiljalleen elpymässä ja ajankohtaiset syys- tai vuosikokoukset ovat käsillä. Näin myös Vanvaryssä, sillä yhdistyksen syyskokous tulee pitää marraskuun loppuun mennessä.

Vanvary hakee toimintaansa uusia aktiiveja, joten päiväkotien ja peruskoulujen vanhempainyhdistyksistä toivotaan aktiiveja mukaan virkistämään Vanvaryn toimintaa.

Vanvary toimii Vantaan alueellisena yhdistyksenä linkkinä Vantaan kaupungin (kasvatuksen ja opetuksen toimialan) suuntaan. Yhdistyksen tarkoitus ja tavoite on toimia perheiden äänitorvena ja yhteistyökumppanina kaupungin hankkeissa, jotka käsittelevät kodin ja koulun välistä yhteistyötä ja sen kehittämistä.

Mukaan voi ilmoittautua Vanvaryn netissä www.vanvary.fi⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠